INFO@shabhaye-dofari.COM
/
07691026028-7
آموزش ته چین گوجه فرنگی

مواد لازم برای ته چین گوجه فرنگی :
برنج ۷۵۰ گرم (۵ پیمانه)کره  ۶۰ گرم سینه‌ مرغ خلالی خرد كرده۵۰۰ گرم قرص عصاره‌ مرغ ۱ عددادویه‌ كاری۱ قاشق چایخوریقارچ ورقه ای خرد كرده۴۰۰ گرمماست چكیده۲۰۰ گرمزعفران آب كرده۴ قاشق سوپخوریروغن مایع۱۵۰ میلی لیتر (حدود دو سوم پیمانه)نمک و فلفلبه میزان لازمزرده ی تخم مرغ۴ عددفیله‌‌ گوجه فرنگی رنده كرده۷-۸ عدد
طرز تهیه ته چین گوجه فرنگی :
برنج را در قابلمه‌ حاوی آب و نمک بپزید و آبكشی كنید. نیمی از كره را در تابه‌ مناسبی بریزید و روی حرارت ملایم‌ قرار دهید. آن گاه سینه‌ مرغ، قرص عصاره‌ مرغ و ادویه كاری را بیفزائید و تفت دهید تا مرغ، طلائی رنگ شود.
حالا قارچ را بیفزائید و حرارت را زیاد كنید تا قارچ نرم شود. سپس تابه را از روی حرارت بردارید. اكنون ماست، زعفران، روغن، نمک، فلفل و زرده‌ تخم مرغ ها را در كاسه‌ مناسبی بریزید و با همزن دستی هم بزنید تا مایه‌ صاف و یكدستی حاصل شود.
آن گاه برنج پخته را به این مخلوط بیفزائید و هم بزنید. اینک كف ظرف نسوز را با كره چرب كنید و یک چهارم از مخلوط برنج را در آن بریزید و با پشت قاشق صاف كنید.
حالا قدری از مایه‌ مرغ و قارچ روی برنج بریزید و روی آن را با اندكی از مخلوط برنج بپوشانید. سپس روی آن گوجه فرنگی بدهید و به همین ترتیب لایه های برنج، مرغ و قارچ و گوجه فرنگی را تكرار كنید. به گونه ای كه آخرین لایه ی ته چین، گوجه فرنگی باشد.
حالا باقیمانده‌ كره را خرد كنید و روی ته چین بچینید. اكنون روی ظرف را با فویل بپوشانید و چند جایش را سوراخ كنید تا بخار ته چین خارج شود. اینک ته چین را به مدت تقریبی یک و نیم ساعت در فر گرم كرده با دمای ۱۸۰درجه‌ سانتیگراد قرار دهید تا بپزد و طلائی رنگ شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر